1901-1903 Auto Klasyczne z USA OLDSMOBILE CURVED DASH RUNABOUT Model Olds Motor Works „R

Samochód zabytkowy Curved Dash Oldsmobile wyróżnia się tym, że jest pierwszym seryjnie produkowanym autem i sprzedawanym w Ameryce oraz pierwszym bestsellerem w tym kraju. Ten uroczo wyglądający jednocylindrowy pojazd od samego początku stał się filarem hobby kolekcjonersko-samochodowym.

AMER-AUTO  Import aut zabytkowych z USA.
1908 Samochód Kolekcjonerski z USA SIMPLEX 50

Simplex Model 50 Speed Car był jednym z oryginalnych amerykańskich samochodów, miał elementarne nadwozie ze stylowo funkcjonalnymi błotnikami. Tylne koła napędzane były łańcuchem za pomocą wytrzymałego silnika o mocy 50 KM 587-cu.in. Silnik w kształcie litery T i czterobiegowa skrzynia biegów. Znakomita jakość, dziedzictwo wyścigowe Indy 500 i klasyczny prestiż.

AMER-AUTO  Import aut klasycznych z USA.
1908 -1927 klasyk z USA Ford MODEL T

Dosłownie samochód z USA, który stawia świat na kołach, najlepiej sprzedający się model Henry’ego Forda  jest prawdopodobnie najważniejszym autem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Legendarna trwałość (jak na ówczesne standardy) Forda T wynikała z wysokiej jakości zastosowanych materiałów oraz przemyślanej, niezwykle prostej konstrukcji.
Model ten za sprawą przekładni planetarnej prowadził się w sposób oryginalny, lecz jednocześnie bardzo prosty. Ten klasyk z USA posiadał trzy pedały, w tym środkowy nieco wysunięty w stronę kierowcy. Lewy odpowiadał za jazdę do przodu, środkowy za jazdę do tyłu, a prawy uruchamiał hamulec zasadniczy.

AMER-AUTO Import aut kolekcjonerskich z USA.
1910 – 1912 zabytek z USA OLDSMOBILE LIMITED

Luksusowa ograniczona produkcja Oldmobile Limited była pierwszym okrętem flagowym nowo powstałej floty General Motors. To była legenda w jego czasach, dzięki słynnemu obrazowi zwycięskiego wyścigu z pociągiem „20th Century Limited”. Ten masywny samochód pozostaje jednym z najbardziej legendarnych przedwojennych amerykańskich samochodów w USA, które kiedykolwiek zakręciły 42-calowym kołem.

AMER-AUTO – Import samochodów zabytkowych z USA.
1906 – 1914 auto kolekcjonerskie z USA STANLEY

Firma Stanley Motor Carriage Company zbudowała najsłynniejsze samochody napędzane parą z czasów przedwojennych. Produkcja Stanleya była niska, ale modele, które pozostają do dzisiaj, są entuzjastycznie utrzymywane, jazda nigdy nie była tak przyjemna,jak parowcem Stanleya.

AMER-AUTO  Import aut zabytkowych z USA.
Mercer R Raceabout był pierwszym w Ameryce prawdziwym samochodem sportowym przeznaczonym do użytku, lekkim i szybkim autem szosowym, który wygrał pięć z sześciu głównych wyścigów, w których wystartował w 1911 roku. Później Raceabouts wyznaczyły światową prędkość. Zostało ich zbudowanych niewiele, a garść pozostałych samochodów jest bardzo ceniona.

AMER-AUTO  Import aut klasycznych z USA.
1912 – 1916  Samochód zabytkowy z USA STUTZ MODEL A BEARCAT

Stutz zabłysnął na pierwszym wyścigu w Indianapolis 500, a kolejne czterocylindrowe samochody sportowe o mocy 60 KM i sześciocylindrowe auta sportowe Bearcat były zaciętymi konkurentami wyścigowymi. Sto lat później ten słabo wyposażony roadster nadal jest modnym hasłem dla potęgi z epoki mosiądzu.

AMER-AUTO  Import aut zabytkowych z USA.